Review Insights · Google Play
AntenaPlay.ro
Antena TV Group · 26,732 ratings · ★ 3.1
3.1
★★★★★
26,732 ratings
🎯 Build a better version
Top complaints - extracted from 85 negative reviews
Recurring phrases mined from 1-2★ reviews. The bigger the percentage, the more users have the same problem. Fix the top 2-3 in your version and you have product-market fit on day one.
1
"aplica"
19 negative reviews mention this · 22% of all complaints
★★★★★ "aplicația se blochează constant când faci streaming!" - Adrian Tica
2
"care"
15 negative reviews mention this · 18% of all complaints
★★★★★ "O pierdere absoluta de timp. Aplicatia pe TV e sub orice critica - emisiunile si episoadele sun ordonate la intamplare. Daca va plac spoilerele, folositi-o cu incredere. Felicitari echipei de design care s-a gandit la utilizatorii care nu u…" - Laura 3005
3
"pentru"
14 negative reviews mention this · 16% of all complaints
★★★★★ "O pierdere absoluta de timp. Aplicatia pe TV e sub orice critica - emisiunile si episoadele sun ordonate la intamplare. Daca va plac spoilerele, folositi-o cu incredere. Felicitari echipei de design care s-a gandit la utilizatorii care nu u…" - Laura 3005
4
"este"
11 negative reviews mention this · 13% of all complaints
★★★★★ "foarte greoaie și că sa faci abonament/ activare in ea este f greu. plătești și nu vezi nimic, aștepți activare.." - Mircea Dragos
5
"aplicatia"
10 negative reviews mention this · 12% of all complaints
★★★★★ "O pierdere absoluta de timp. Aplicatia pe TV e sub orice critica - emisiunile si episoadele sun ordonate la intamplare. Daca va plac spoilerele, folositi-o cu incredere. Felicitari echipei de design care s-a gandit la utilizatorii care nu u…" - Laura 3005
6
"merge"
10 negative reviews mention this · 12% of all complaints
★★★★★ "Bataie de joc. Efectiv streaming ul nu merge, se deconecteaza permanent. Am aplicatii de streaming de la Netflix, HBO, Voyo si Youtube. Singura care nu functioneaza e Antena Play. Pierdere de bani." - Adrian Roman
7
"foarte"
9 negative reviews mention this · 11% of all complaints
★★★★★ "foarte greoaie și că sa faci abonament/ activare in ea este f greu. plătești și nu vezi nimic, aștepți activare.." - Mircea Dragos
📋 All 85 negative reviews
Every 1-2★ review we fetched. Use the copy button to grab them all for your own analysis (paste into ChatGPT/Claude with a prompt like "summarize core user problems, group by theme, ignore bugs, focus on missing features").
foarte greoaie și că sa faci abonament/ activare in ea este f greu. plătești și nu vezi nimic, aștepți activare..
aplicația se blochează constant când faci streaming!
worst of the worst
O pierdere absoluta de timp. Aplicatia pe TV e sub orice critica - emisiunile si episoadele sun ordonate la intamplare. Daca va plac spoilerele, folositi-o cu incredere. Felicitari echipei de design care s-a gandit la utilizatorii care nu urmaresc campinatul de fotbal pentru ultimul update...acum sectiunea "continua vizionarea" e la doar 18 click-uri distanta de landing page, o adevarata imbunatatire 🙃
Am luat exclusiv pentru cupa mondială 26. are întreruperi constante de transmisiune, ecran negru cu audio. abonamentul este scump pentru o aplicație praf.
Bataie de joc. Efectiv streaming ul nu merge, se deconecteaza permanent. Am aplicatii de streaming de la Netflix, HBO, Voyo si Youtube. Singura care nu functioneaza e Antena Play. Pierdere de bani.
worst app
just don't
cupa mondială acum urmăresc meciul dintre Mexic - Coreea se aude de zici că e comentat din elicopter....aveți grijă la sunet pe viitor dacă tot ați vrut voi să fiți cei care difuzați cupa mondială....
nu recomand aplicatia.. dislike👎
pierde conexiunea la internet cand fac cast pe tv
absolute trash...
Aplicatia nu mia dat abonamentul dupa plata
Absolut groaznic, aplicația se blochează constant, merge foarte încet, e organizat foarte haotic . Am instalat ca să ma pot uita la campionatul mondial. Este 7 euro dar are valoare cam de 3 euro . E bătaie de joc sa ceri bani pentru asa ceva , e rușinos.
nu merge antena play in Irlanda deși abonamentul e plătit. o aplicație care nu o voi recomanda nimănui in special celor din diaspora.
promotaed as being able to access it from abroad but not the case
Daca am platit de ce mai vad reclame? mai ales reclame la case de pariu? Voi sunteți sănătoși? Care mai este diferența între cablu și aplicație? Răspuns pt antena play: NU mă refer la live. Mă refer la rezumate, clipuri montate de voi, in secunda 1 este reclama la pariuri! răspuns 2: și dacă va fac eu poza cu reclame la mai multe rezumate? ce se întâmplă? eu având varianta platita
Am plătit pentru aplicație pentru a putea viziona meciurile de noapte în reluare, a doua zi. Dar ce să vezi, urmărind meciul live de la ora 7.00 dimineața( Australia-Turcia), comentatorii voștri incompetenți dezvăluie rezultatele meciurilor din noaptea anterioară. Mai are rost să mă uit la reluări? Când știu deja scorurile? Vă rog să vă instruiți oamenii pe tema aceasta, dacă nu-i duce capul. Mulțumesc!
O stea mai ales pentru aplicatia TV. Continutul si user experience sunt de toata jena, pe toate platformele. Nu mai luati drepturile de difuzare a World Cup daca nu sunteti in stare sa oferiti un serviciu la nivelul evenimentului. Si Voyo erau de toata jena la inceput, dar nu exista comparatie intre voi si Voyo. Sunteti sub zero.
O platformă de streaming absolut inutilă care îți ia banii și care apoi îți servește reclame dezgustătoare la păcănele. Rușine. Îmi pare rău că m-am abonat. Nu știam că îi plătesc pe gangsterii de cazinouri. Îmi voi șterge contul imediat după ce mi-a expirat abonamentul.
Au fost mai multe actualizari in prima parte a lunii iunie. Am constatat cu stupoare o regresie pentru mine majora: urmaresc AntenaPlay pe mobil si inainte cand aveam notificari 2FA / OTP pe telefon in timp ce ma uitam la ceva, schimband fereastra, AP trecea automat in mod ecran mic si continua lectura, acum nu mai e cazul, lectura se opreste, trebuie sa termin cu aplicatia terta si sa revin la AP.
freezing all the time, poor menu, lag in all commands
o zi a mers pe tv. apoi ecran negru in continuu. pe abonament premium
De foarte multe ori se întrerupe,sau pica iar când le scrii mereu aceleași întrebări,de pe ce dispozitiv și cam atât,nici măcar nu merge să rămână pe ecranul telefonului mai nou când vrei sa faci ceva pe telefon,mai rău că înainte merge deci
Does not work outside Romania
Muulte intreruperi!!!!Zici ca suntem in anii 2000!!!
No all programs are available in UK,why I pay a subscription for something that I didn't get
Worst app ever. You pay for the subscription but it doesn't work
Locuiesc in afara țării și am instalat aplicația pt emisiunile din prime time.Este un adevarat chin să urmăresc o emisiune în direct de pe Antena 1. Exista intreruperi la fiecare 10 secunde ,imagini in reluare...In plus din totalul canalelor disponibile in aplicație, realmente merg doar câteva aparținând antenelor.La un preț atât de piperat pe lună oferta este dezamăgitoare. Între timp am instalat si aplicatia concurenta si wow... Plus un preț super decent!
Cea mai proasta aplicație! Se blochează în permanenta, nu poți reveni ușor la ce te uiți. Doamne ferește sa te uiți la vreun serial cu mai multe sezoane, ca nu poți alege ce vrei și durează 7 ani pana se încărcă episoadele. Nu îți rămâne în memorie ultimul episod vizionat și trebuie mereu sa o iei de la capăt. Sa nu mai spun de "canalele" lor fără grila de programe și fără posibilitatea de a știi la ce te uiți. E și dubla ca preț față de voyo, care e de o suta de ori mai bună. De toată jena!!
Un dezastru de aplicație. După ce mă autentific cu parola corectă îmi cere în continuu să schimb parola.
Șmecherii ăștia îți iau banii când te afli în altă țară dar când vrei să vizionezi, pauză. Scam
It is supposed to have Live from Greece Football Championship and today, 3rd of May, the game PAOK-Olympiacos was not live! I've paid the subscription just for this championship. All the publicity sais AntenaPlay is the only streaming platform with rights to have Live streaming for this championship. It should exist some information regarding what part of the championship is Live and what part is not Live. Enjoy the 8 Euros I've spent for nothing!
vreau sa fac upgrade de la standard la premium. pare imposibil
Mereu au probleme cu serverele si nu poți viziona ceea ce îți dorești.
ai abonament activ și totuși nu poți viziona pentru că apare că și cum nu ai avea....
Sunt alte modalități gratuite care oferă mai mult decât Antena Play , eu m-am săturat să plătesc la porcii ăștia și să-mi dea emisiunea după ce o baga la tv respect voyo 1. la bani ăștia primești o mână de conținut 2 ai un singur dispozitiv și dacă din greșeală intră cineva pe aplicație, te aruncă afara fără explicații 3 La banii ăștia, un singur dispozitiv. Pe Voyo ai voie 3 sau 4, iar prețul e mult mai mic și îți oferă conținut. 4 Emisiunile sunt băgate după ce sunt difuzate la TV, rusine
0 stele pentru aplicatia de TV. Nu merge continue watching si a trebuit sa trec peste 1h dand apasand butonul de back care mergea doar 30 de secunde. Nu se poate selecta unde sa mergi. Ireal de proasta experienta
aplicație este prost făcuta mi-am făcut abonament ieri și tot nu am acces să mă uit că nu se sincronizează și eu îmi pierd din zile de abonament din cauza că nu le merge aplicație , și la suport nici că răspund
Cea mai proasta aplicatie!M-Am abonat acum, am fost taxata cu 39.99 ron si imi spune in continuare sa ma abonez.Nu reuseac sa accesez nicio emisiune pe TV, desi am introdus de cateva ori codul afisat.Nu recomand!
it has no functionality just a video player and nothing else
Ma scuzati ca va intreb, dar a.ti platit it-stul care a facut aplicatia asta cu banane? sau v.ati chinuit sa il lua.ti pe cel mai slab de pe piata, ca sunteti zgarciti?
Cea mai mizerabila aplicatie de streaming! Bani aruncati, nu merge pe nici un dispozitiv Android!!!! Aplicatie dezvoltata ieftin cu amatori!!! Update: Băieței "dezvoltatori", pe orice dispozitiv Android sau PC, în orice rețea fixă sau mobilă, stream-ul se blochează la 3-4 minute. Și nu mai îmi cereți detaliile contului pentru că mi-ați cerut deja relații în cont așa că aveți toate detaliile! 03.02.2026 Am platit din nou ca boul: nu merge!!!!!
se blocheaza foarte des
Aplicația abia merge, se blocheaza des indiferent ca sunt pe tv sau telefon.
Am reactivat abonamentul. imi zice sa intru in aplicatie sa confirm, daca nu in 3 zile se anuleaza automat. Incerc sa ma uit la emisiune, ma lasa doar 3 minute. dau pe aboneaza, imi zice ca sunt deja. si atunci care e problema? Ma deloghez, loghez din nou..nimic.
EPG pe (Chromecast) Google TV oameni buni?! Si organizare in acel talmes-balmes! Plus compatibilitate cu comenzile de playback de pe telecomanda TV. Plus "Start from beginning" pentru emisiunile Live. Apoi, primiti 5 stele.
Am solicitat inchiderea contului inca din luna Octombrie 2025 si totusi pe 2 Ianuarie 2026 mi-au fost luati banii din nou fara acordul meu si in spatele aceluiasi mesaj mincinos in 30 de zile .....nu vei mai putea vedea ..daca te razgandesti.....bla bla bla ....daca nu mai vreau , NU MAI VREAU....Punct
E o aplicație destul de proasta, de multe ori trebuie sa apăs de mai multe ori pe butonul de play ca să pornească, butoanele de skip 10s nu prea merg, de multe ori se blochează, iar în bara de căutări trebuie cautat titlul absolut complet, altfel nu îți arată nici măcar un rezultat
Cea mai prosta aplicație! extra bugs.
+ 35 more in the clipboard copy
Sentiment summary
49%
Positive (4-5★)
10%
Neutral (3★)
41%
Negative (1-2★)
